OMEGA project s.r.o.

Milady Horákové 66/103, 160 00 Praha 6 – Hradčany
Tel.: +420 220 612 211, +420 733 317 803
atelier@omegaproject.cz

«« zpět na výpis referencí

logistické centrum Business Park U Továren, Praha Hostivař, rekonstrukce

Autor: Jiran Kohout architekti s.r.o.

Datum: 01/2007

Charakteristika: Stávající objekt průmyslové haly sloužil od kolaudace v 70.letech XX.stol. pro strojírenskou výrobu obráběcích strojů, původně TOS Hostivař.
Dispozičně se jedná o sedmilodní halu s pěti podélnými vnitřními a dvěma příčnými (krajními - zvýšenými) sběrnými loděmi, všechny s rozponem 24m, ocelové nosné konstrukce. K hale o celkové rozloze cca 28 tis.m2 přiléhá dvoupodlažní administrativní modul, který tvoří dispoziční trojtakt ve 2.a 3.N.P, vynesený montovaným železobetonovým skeletem s přízemní volnou průchozí kolonádou. Administrativní modul je umístěný s odstupem od haly podél její čelní fasády a v přízemí je s ní propojen třemi spojovacími krčky. V krčcích je umístěno sociální, hygienické a část technického zázemí původní výroby a schodišťové propojení s oběma administrativními patry.
Rekonstrukce haly byla projektována pro využití jako logistické centrum s nezbytným administrativním a hygienickým zázemím. Realizována byla pouze rekonstrukce střešního pláště, následovně bylo od záměru upuštěno.